Barania Góra, Czantoria, Stożek, Równica, Skrzyczne, Klimczok, Błatnia, Szyndzielnia, Malinowska Skała, Łysa Góra/Lysa hora, Wielki Javorovy, Wielki Połom, Ostry, Smrek/Smyrk, Radhost, Javorovy
Malinowska Skała (1152 m n.p.m.)(mapa) – szczyt w pasmie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Od północnego zachodu ciagnie się przez Malinów do Przełęczy Salmopolskiej, na południu do grzbietu Baraniej Górzy. Na północy odchodzi grzbiet na Skrzyczne, zaś na wschod ciagnie się krótki grzbiecik Kościelca.
Masyw Malinowskiej Skały biegnący od Malinowa przez Przełęcz Salmopolską aż po Kotarz – zbudowany jest z tzw. zlepieńców spotykanych tylko w Beskidzie Ślaskim i Ślasko-Morawskim. Skała ta, tworząca nieciągły poziom składający się z szeregu izolowanych soczewek. Są to drobno- i średnioziarniste zlepieńce kwarcowe, zawierające liczne okruchy łupków mikowych, granitów i ziarna skaleni, łatwo je dostrzec w litej płycie, pokrywającej szczyt Malinowskiej Skały.Ok. 60 m na północ szczytu, tuż przy szlaku turystycznym, zlepieniec ten buduje sporą wychodnię skalną w kształcie rozczłonkowanej ambony długości 13 m, szerokości 5 m i wysokości ok. 5 m. Na ścianach wychodni widać interesujące formy wietrzenia, m.in. dość głęboką niszę. Od 1977 r. wychodnia ta jest objęta ochroną jako pomnik przyrody nieożywionej.W stokach góry znajduje się m.in. Jaskinia Malinka o długości korytarzy 16 m, odkryta w 1970 r.Na północno-zachodnich stokach Malinowskiej Skały, w dużej niszy osuwiskowej, znajduje się – stanowiący dużą rzadkość w Beskidach – naturalny, całoroczny stawek o średnicy ok. 10 m.
Szlaki turystyczne
czerwony z Przełęczy Salmopolskiej przez Malinów – 1.15 godz. (w kierunku przeciwnym 1 godz.);
zielony z Dużego Skrzycznego – 1.10 godz. (w kierunku przeciwnym 1.10 godz.);
zielony z Baraniej Góry – 2.10 godz. (w kierunku przeciwnym 2.45 godz.)
żółty z Ostrego przez Kościelec – 2 godz. (w kierunku przeciwnym 2.30 godz.).