Skoczów i okolice

Dookoła Cieszyna, Okolice Ustronia, Zwiedzamy Wisłę, Poznajemy Brenną, Skoczów i okolice, Dookoła stawów strumieńskich

Wycieczkę rozpoczynamy od rynku skoczowskiego kierując się w stronę rzeki Wisły przejeżdżając ulicą Bielską nastepnie pod „ekspresówką” na Wisłe za mostem  skrecamy na ścieżkę wzdłuż rzeki. Asfaltowo-szutrowa ścieżka biegnie wałem wiślanym /możemy ogladać meandry i kaskady na Wiśle/ po ok.4 kilometrach dojeżdżamy do mostu w Ochabach .Skręcamy w prawo nastepnie wzdłuż boiska i koscioła jedziemy prosto do rozwidlenia gdzie wybieramy drogę odbijającą w lewo którą jedziemy i zagłębiamy się między stawy rybne podziwiając widoki i liczne ptactwo wodne buszujące w szuwarach/czaple, żurawie,łabędzie, kaczki/

Asfaltowymi drogami pomiedzy stawami docieramy do Gołysza / znajduje się tam stacja badawcza PAN / i wjeżdżamy na główną drogę Drogomyśl – Chybie – możemy w krótszej wersji wycieczki skręcić w lewo dojeczchać do rzeki i wrócić wałem wiślanym do Skoczowa ,- my jednak pojedziemy w prawo do rozwidlenia Chybie- Zaborze skrecamy na Zaborze.Przejeżdżamy przez spokoją wioskę i znowo zagłebiamy się miedzy stawy podążając w kierunku Pierśca. Droga prowadzi zacisznym skrajem lasu . W Pierścu możemy obejrzeć sanktuarium św. Mikołaja /największe na śląsku/ .

W centrom wsi na skrzyzowaniu kierujemy się na Kowale po przejechaniu ok. 1.5 km skrecamy w prawo na Skoczów na nastęnym skrzyżowaniu odbijamy w lewo na Pogórze gdzie przejeżdżając koło zabytkowego dworca PKP trafiamy na droge do Skoczowa którą dojeżdżamy  do mostu na Wiśle i z powrotem na rynek skoczowski gdzie kończymy naszą wycieczkę . Trasa należy do łatwych i ma ok. 30 km.

Skoczów i okolice