Narty | Rower

Sporty zimowe

USTROŃ/Czantoria,Poniwiec,Palenica/, PUSTEWNY, BILA, TRZYNIEC/Wielki Jaworowy/, JABŁONKÓW/Mosty,Visalaje,Zlatnik-Biocel,Fela/, SZCZYRK/Skrzyczne,Czyrna Solisko,Biały Krzyż,Kaimówka,Krasnal,Bananowy,Osiołek/, BRENNA/Węgierski,Stary Groń,Świniorka/, KONIAKÓW/Ochodzita,Szus,Szańce/, ISTEBNA/Złoty Groń,Zagroń/, WISŁA/Stożek,Cieńków,Nowa Osada,Kiczera,Pasieki,Klepki,Soszów,Siglany,Partecznik,Głębce,Beskid/, OSZCZADNICA/Wielka Racza

Jedną z dwóch aktywności oprócz turystyki pieszej którą poleca się przebywając na obszarze śląska cieszyńskiego w sezonie zimowym są narty i to w każdej formie .Tutaj każdy znajdzie dla siebie nisze w której może się sprawdzić. Polecamy zjazdy na dośnieżanych trasach świetnie przygotowanych do sezonu ,możemy zaproponować najlepsze w Polsce trasy biegowe na Kubalonce oraz dla miłośników świetnego widowiska skocznię w Wiśle Malince im.Adama Małysza lub mniejsze skocznie w Szczyrku. W tym rozdziale będą omawiane trasy narciarskie i warunki panujace na nich w danym dniu tj. temperatura, pokrywa śniegowa, ilość działających wyciągów oraz atrakcje jakie zostały przygotowane dla narciarzy i nie tylko przez właścicieli wyciągów.

Rower, rower, rower

Tereny Śląska Cieszyśckiego po obu stronach granicy świetnie nadają sie do uprawiania turystyki rowerowej . Mnogość tras ,dobre oznakowanie powinny przyciągnąć wielu zapalonych kolarzy do zapoznania się z tymi terenami.W niniejszym rozdziale przedstawione zostaną trasy godne przejechania nie tylko dla zaprawionych rowerzystów ale także dla tych którzy dopiero zaczynają przygodę z tym tanim acz przynoszącym wiele satysfakcji sportem. Trasy będą tak opracowane aby tworzyły pętle i aby start i meta kończyły się w tym samym miejscu ,gdzie będzie można dojechać samochodem z rowerami na dachu i rozpocząć przygodę z 2 kółkami.

Narty | Rower